Se rada pogovarjaš in hodiš na sprehode, krajše izlete? Ob enem pa še pomagaš nekomu, ki si želi družbe in pogovora?
Na Slovenski filantropiji iščemo prostovoljko, ki bi želela namenit delček svoja časa prostovoljskemu delu in tako ponudit pomoč ženski srednjih let. Gospa je prijetna in komunikativna, vendar jo pestijo različne zdravstvene težave, zaradi česar se počuti osamljeno in izolirano.
Prostovoljsko delo bi potekalo v Šiški, enkrat na teden za cca. 2 uri, čez teden ali vikend, pozno popoldan.
Predhodne izkušnje niso potrebne, pomembno je veselje do dela z osebami iz ranljivih skupin in empatija. Pred pričetkom dela je potrebno opraviti uvodno usposabljanje za prostovoljce na Slovenski filantropiji.
Spletna stran www.prostovoljstvo.org je projekt Slovenske filantropije, nosilke Slovenske mreže prostovoljskih organizacij. Na enem mestu posameznikom, prostovoljskim organizacijam in širši javnosti predstavljamo vse pomembne novice na področju prostovoljstva. Z razvitim informacijskim sistemom povezujemo zainteresirane prostovoljce in prostovoljske organizacije. Vsebine novic, dogodkov in prostovoljskih del prispevajo članice Slovenske mreže prostovoljskih organizacij.